Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Pozostałe

Auto nie nadaje się do użytku – co robić?

Samochód, taki który jest w złym stanie technicznym a także nie nadają się już do korzystaniu, jeszcze lepiej zezłomować a ponadto wyrejestrować.

Chyba każdy kierowca, jaki decyduje się pozbyć swojego auta, chciałby dostać za nie jak najwięcej kasy. Jest na to parę możliwości. Jednym z nich jest sprzedaż samochodu komuś, kto go odrestauruje oraz będzie dalej użytkował. Jednak jeśli uważamy, iż pojazd nie nadaje się to użytku, wtedy zostanie zlomowanie-oltomax.pl, czy może oddanie do stacji demontażu samochodów. Bardzo często stacje demontażu pojazdów są skłonne do zapłacenia znaczniejszej sumy funduszy za nasz pojazd aniżeli złomowiska, przeto też rozsądnie jest zatelefonować do kilku punktów oraz zadecydować, który serwuje najkorzystniejsze warunki.

Kasując samochód w wybranym punkcie trzeba zabrać ze sobą konieczne dokumenty np. dowód rejestracyjny bądź papier potwierdzający dane auta. Punkty przyjmujące od nas auto nie ściągają żadnych należności, chyba że samochód jest lżejszy aniżeli wartość wpisana w dowodzie - wówczas potrafią żądać od nas dopłaty za każdy brakujący kilogram. Po przyjęciu auta do kasacji kierowca uzyskuje parę formularzów m.in. o przyjęciu auta do Stacji Demontażu Pojazdów, unieważnienie dowodu rejestracyjnego, unieważnienie tablic rejestracyjnych a także jeżeli była wydana to unieważnienie karty pojazdu. Z otrzymanymi dokumentami a dodatkowo tablicami rejestracyjnymi dobrze jest się udać do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć podanie o wyrejestrowanie pojazdu.

Posiadamy na to 30 dni od chwili otrzymania zaświadczeń ze stacji złomowania. Co istotne, z chwilą wydania zaświadczenia o przyjęciu samochodu do kasacji zaprzestaje obowiązywać OC pojazdu, dzięki czemu możemy wycofać nadpłatę.Powiązane słowa: